ÇEÇENİSTAN MİLLİ MARŞI TÜRKÇE SÖZLERİ

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

İleti VatanKolik » Pzr Şub 07, 2010 3:51 pm

Gece kurt yavrularken, geldik dünyaya
Sabah kükrerken arslan, ismimiz kondu
Lâ ilâhe illallah

Kartal yuvalarında emzirdi analarımız
Eyer üstünde savaşı öğretti babalarımız
Lâ ilâhe illallah

Halk için, vatan için yetiştirdi analarımız
Onlar tehlikede oldugunda yiğit kesildik
Lâ ilâhe illallah

Dagların şahinleri gibi özgürce yetiştik
Gururla çıktık zoluklardan, bozgunlardan
Lâ ilâhe illallah

Tunçtan dağlar kurşun gibi erise de
Onursuz çıkmayız hayattan ve savaştan
Lâ ilâhe illallah

Ey kara toprak, her zerren çatlasa da soğuktan
Sana şerefsiz bir şekilde dönmeyeceğiz
Lâ ilâhe illallah

Hiçbir zaman hiç kimseye pes etmedik biz
Ya özgürlük, ya ölümdür seçeneğimiz
Lâ ilâhe illallah

Yaralarımızı ağıtlarla sararken bacılarımız
Maharetle canlanır değerli gözlerimiz
Lâ ilâhe illallah

Açlık kıvrandırsa kök yeriz
Susuzluk bezdirse taşların suyunu içeriz
Lâ ilâhe illallah

Gece kurt yavrularken geldik dünyaya
Halka, vatana ve Allah`a bağlıyız biz
Lâ ilâhe illallah
Resim
Www.VatanKolik.Com
Ayyıldız Tasarım By Göksunlu
Etikete Gerek Yok Eskiler Tanır Bizi...
Bizim İçin Zor Diye Bir Şey Yoktur, Sadece İmkansız Denilenler Biraz Zamanımızı Alır...
VatanKolik
VatanKolik
Çaylak Üye
Çaylak Üye

Re: ÇEÇENİSTAN MİLLİ MARŞI TÜRKÇE SÖZLERİ

İleti decenqua » Sal Şub 23, 2010 11:53 pm

VatanKolik paylaşım için teşekkürler.Fakat güzel yakalamışsın.Çeçen bayrağındaki Kurt Ergenekon dağlarından çıkışta yol gösteren Kurt değil ha,bayraktaki resim çok belli eder,bu Kafkas Kurtu..Kurtlar değişiyor bölgelere,ülkelere göre,Ramus ve Ramulus kardeşleri büyüten İtalyan (Etrüks) Kurtu gibi mesela. Mr. Green Surprised
Çerkes İsimleri Çerkes Kimdir

Çerkez Müzikleri - Kafkasya - Çerkez - Google - Çerkez İsimleri - Adige - Abhazya - Kafkas - Çerkes Sitesi - Circassain - Cerkes.Net - Çerkez Tavuğu - Adigece Sözlük - Sohbet
decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

İleti VatanKolik » Cum Mar 12, 2010 2:21 pm

Very Happy Decenqua
Güzel mesajın için teşekkür ederim ama kurt kurttur yaf haksızmıyım?
Resim
Www.VatanKolik.Com
Bizim İçin Zor Diye Bir Şey Yoktur, Sadece İmkansız Denilenler Biraz Zamanımızı Alır...
VatanKolik
VatanKolik
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti decenqua » Cmt Mar 13, 2010 12:20 am

Merhaba Vatan kolik. Surprised
------------------------------------------------------ Surprised

Düşündürücü,ürkütücü,gizemli............

Hangi kıtalardan,hangi ülkelerden olursa olsun Kurtlar ürkütücü,iz sürücü,ekip çalışmacılar,hilal (yarım çember) saldırırlar avlarına ve tam çember (daire) içersine alıp avı imha (yer) ederler (yerler)...

Dehşettengiz....... Wink

Çerkez Müzikleri - Kafkasya - Çerkez - Google - Çerkez İsimleri - Adige - Abhazya - Kafkas - Çerkes Sitesi - Circassain - Cerkes.Net - Çerkez Tavuğu - Adigece Sözlük - Sohbet
decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

İleti VatanKolik » Çar Mar 24, 2010 9:28 pm

Decenqua Surprised abicim buda benden sana....
Ayrıca şunuda eklemek istiyorum senin gibi Çerkese kurban olayım... İtici, kırıcı ve küstürücü degil egitici ve ögreticisin... Benden büyüksen saygılarımı, küçüksen sevgilerimi azr ediyorum...
Resim
Www.VatanKolik.Com
VatanKolik
VatanKolik
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti decenqua » Çar Mar 24, 2010 10:42 pm

Büyüğüm tabi Koç.Yaş elli,ufukta dört kollu belli artık Wink

Allaha emanet ol,Çerkes kal.........

decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

İleti Nart1864 » Çar Mar 24, 2010 10:48 pm

VatanKolik yazdı:Decenqua Surprised abicim buda benden sana....
Ayrıca şunuda eklemek istiyorum senin gibi Çerkese kurban olayım... İtici, kırıcı ve küstürücü degil egitici ve ögreticisin... Benden büyüksen saygılarımı, küçüksen sevgilerimi azr ediyorum...

2 sorum olacak. Geceleri vicdanın el verip nasıl uyuyorsun ve yalakalıkta nasıl bu kadar ileri gidebiliyorsun?
Kendini Çerkes olarak gören, avatarında bir acayip resmi olan arkadaşım...
-Türkiye Kafkasya'da bulunan abhaz, adige ve oset ( hepsini Çerkes say sen ) kardeşlerimizi ödürmek için Evil or Very Mad Crying or Very sad
a) Gürcü Ordusu'na iki hücumbot, onlarca tank, yüzlerce top, tonlarca mühimmat hibe eetmiştir.
b) Gürcü askerilerini eğitmesi için Türk subayları gönderilmiştir.
c) şu anki çatışmalarda ana karargâh olarak kullanılan askeri üslerin modernizasyonunu yapmıştır.
Çeçen meselesine gelince Exclamation Aman dikkat
Türk haber kanalları ve diğer televizyon kanalları reyting amacındadır. Neden?
* Çeçenlerin Rusya tarafından Türk ve dünya kamuoyuna "terörist" olarak gösterilmesi
* Çeçen bağımsızlık hareketinin asıl amacından çıkıp bir "vahhabi" hareketine dönüştüğü izlenimi
* 94-96 savaşında Türkiye'de toplanan yardım paralarının yanlış ellere geçmesi ve bunun Türk kamuoyunda geniş yer bulması
* Türkiye'de FSB (eski KGB) tarafından yürütülen Çeçenistan karşıtı propaganda.

Çeçenistan'ın 94-96 savaşında Türk halkından ve Türk kamuoyundan gördüğü desteğin kesilmesinin 4 ana nedeni bunlardır. Exclamation
Nart1864
Acemi Üye
Acemi Üye

İleti VatanKolik » Cmt Mar 27, 2010 11:38 pm

Decenqua eyvallah abim biz herzaman Çerkes'dik ve hep öyle kalıyoruz şüphen olmasın... Ayrıca ben de 35..

Nart1864 size gelince öncelikle yalakalık felan... Allah'ıma şükür ayaklarım üzerinde dorabiliyorum yalakalıga hiç ihtiyacım yok ve bu güne kadar kıralınada yalakalık yapmadım yapmam, sadece insan olana buynum kıldan incedir... Biraz daha sevyeli olursan muhabbet edebiliriz aksi takdirde sevyenize inip mesajlarınıza cevap yazmam. Ayrıca avatarı bir acayip degil, gözün görmüyorsa oku AYYILDIZ'dır....
Resim
Www.VatanKolik.Com
VatanKolik
VatanKolik
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti Nart1864 » Cmt Mar 27, 2010 11:49 pm

VatanKolik yazdı:Decenqua eyvallah abim biz herzaman Çerkes'dik ve hep öyle kalıyoruz şüphen olmasın... Ayrıca ben de 35..

Nart1864 size gelince öncelikle yalakalık felan... Allah'ıma şükür ayaklarım üzerinde dorabiliyorum yalakalıga hiç ihtiyacım yok ve bu güne kadar kıralınada yalakalık yapmadım yapmam, sadece insan olana buynum kıldan incedir... Biraz daha sevyeli olursan muhabbet edebiliriz aksi takdirde sevyenize inip mesajlarınıza cevap yazmam. Ayrıca avatarı bir acayip degil, gözün görmüyorsa oku AYYILDIZ'dır....

Ben senin seviyene inmem. Hainlerle işimiz olmaz, kendi ırkından nefret edenler ile.
Avatarın acayiptir. Adigey bayrağının olması gerekirdi.
Oku çerkes oku Exclamation
Nart1864
Acemi Üye
Acemi Üye

İleti decenqua » Cmt Mar 27, 2010 11:50 pm

Nart1864 kardeşim avatarında ki acaipliği ben göremedim.Türk bayrağı yaşadığımız ülkenin bayrağı.Canımız feda.Bizim tepkimiz Bayrağa değilki.İzlenen Politikalara,uygulamalara,kadir şinassızlıklara.

Bu ülkeye ve Bayrağa sadığız.Evet Türk değiliz amma bir Türk kadar vatanperveriz.Bayrak perveriz.Burada önemli olan VatanKolik'in samimiyeti.Çerkesim deyip te Çerkeslerin uğradığı haksızlıklara,sorunlarımıza nasıl baktığı.Asimilasyonun onun nezdindeki sebepleri,nasıl önüne geçilebilir,anadilin yok olmaması için gelinen şartlar karşısında halkından,ülkesinden beklentileri v.s.Bu konularda ne kadar samimi.Bir kere kendini ya Türk görecek ya Çerkes.Bir inasının bir annesi,bir babası,bir atası birde mensup olduğu Kavmi vardır.

Yani önemli olan bu,anlata bildimmi acaba? avatarında bir abukluk yok.

Nedersin VatanKolik.Daha yakınlaşman lazım seni tanımak istiyoruz,aslında hepimizin tepkisi bu.Samimi tepkiler,kardeşçe biraz kızgınca hallice. Mr. Green

decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

Sonraki

ŞİİRLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir