[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 ÇERKESYA KARŞITLARI

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

ÇERKESYA KARŞITLARI

Re: ÇERKESYA KARŞITLARI

İleti Bramkhan » Sal Kas 02, 2010 9:49 pm

Ben böyle kendini bilmezlik görmedim. Allah aşkına, kimsiniz ki siz? Gayret göstermeliymişim falan?
Resim

cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk
Bramkhan
Bramkhan
Yönetici
Yönetici

İleti decenqua » Sal Kas 02, 2010 10:03 pm

Bramkhan yazdı:Ben böyle kendini bilmezlik görmedim. Allah aşkına, kimsiniz ki siz? Gayret göstermeliymişim falan?

Bramkhan ve pau Börübiy'in kıymetini bilelim ve kendi haline bırakalım.O devamlı yazsın (Konuşsun) biz bilgilenelim.Bende Artık Hiç bir şey yazmayacağım Börübiy'in yorumlarına karşılık.Çünkü karşılıklı Yorumlaşırsak adam daha sonra bizleri pigmenlerle Soydaş edecek.

Ve Börübiy'e saygı duymalıyız.O asil bir Irk.Her Kavmin bir Anavatanı vardır,onların bir çok.Balkanlar,Musul,Kerkük,OrtaAsya,Ukrayna Bozkırları,Kırım v.s....

Umarım bu Asilleren kısa zamanda Kuzey Kafkasyadan Ruslarıda Def edeceklerdir,savaşçılıkta üstlerine yok çünkü.

1945'e kadar Uyguristan (Urumçi)%90 Uygurdu (Türktü).Bu Gün Urumçi (Uyguristan),%37 Uygur (Türk)...Bu Misafirperverliklerinden,Bağışlayıcılıklarından...Sakın ha yannış anlamayın....
Çerkes İsimleri Çerkes Kimdir

Çerkez Müzikleri - Kafkasya - Çerkez - Google - Çerkez İsimleri - Adige - Abhazya - Kafkas - Çerkes Sitesi - Circassain - Cerkes.Net - Çerkez Tavuğu - Adigece Sözlük - Sohbet
decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

İleti Bramkhan » Sal Kas 02, 2010 10:15 pm

A estf ne demek. Yüce Börübiy. Siz takılın ben buralardayım.
Resim

cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk
Bramkhan
Bramkhan
Yönetici
Yönetici

İleti kafkas-adige » Per Kas 04, 2010 11:16 am

Börübiy yazdı:
Ayni seyde Adigelere soylenebilir, sunku son tarih belgelere gore Adigeler Hindistandan geldikleri orta cikmis, kultur bakimindan da Adigelerin Cingenelerle bir cok bezerliklerinden dolayi daha 18-20 asirlardaki arastirmacilar, gezginler Adigelere Cingene kabilesi demisler. Antropolojik olarak Adigeler bir Kafkas halk degiller, buna ragmen Karacay-Balkarlarin kafa taslari Kafkassiondur.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
şu yorumu iyi ki yaptın kardeş, senin sözlerine itimat etmememiz gerektiğini anladık.
kafkas-adige
Azimli Üye
Azimli Üye

İleti kafkas-adige » Per Kas 04, 2010 11:21 am

Börübiy yazdı:[quote. Biz ogrendik ki, Nihal Atsizin dedigi dogruymus, ve Cerkez birligi bizim gercek dusmanimizdir. Fakat ben sunu soylemek istiyorum, K-C Cumhuriyetinde Cerkeslerin nufuslari cok azdir, K-B Cumhuriyetinde Kabartaylar Balkarlarla halk olarak bir buyuk promlem olmasa da, Kabartay milletcilerin sakinlestirmeye Balkarlarin gucler yetecek, Karacaylarin destegi ile tabi ki, Adige zaten cogu Rustur, onlar da nerdeyse kendileri de ayni Ruslar gibi olmuslar.
Turkiye zaten bir Turk devletidir, yani bizim ulkedir. Carpisacagiz. Fakat bu oku birinci atan siz olmussunuz, Balkarlarin Kabartaylarla olan toprak problemi de buna isarettir.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nilat atsız=dediği doğru işte buna gülünür
komiksin kardeşı atmanın vakti geldi yabancı:)
kafkas-adige
Azimli Üye
Azimli Üye

İleti kafkas-adige » Per Kas 04, 2010 11:33 am

sen atıcılık külübüne yazıl.
makale adı:türkler çerkeslerin bir koludur
yıllar sonra çerkesler bu makale başlığını gösterip türklerin çerkeslerin bir boyu olduğunu idda edebilecekler.
tarihe not düşelim bakalım gerçi senin gibi çerkes bulunmaz ama neyse.
kafkas-adige
Azimli Üye
Azimli Üye

İleti PauKaF » Per Kas 04, 2010 7:42 pm

Börübiy Adıgeler kadar temiz bir halk daha gösteremezsiniz. Temizlikten kastım kendi örf ve adetleri içerisinde uyguladıkları şeyler değil ( ki bunlarda bugün medeniyet diye 300 yıl önce bizim yaşadığımız şeylerdi)

Kast ettiğim temizlik , yer yüzünde hiç bir halkın topraklarına saldırıp oranın insanlarını öldürmedik, kimseyi vatanından etmedik, kimsenin hakkını çalmadık.

Diğer büyük dediğiniz tüm halklar saldırmışlar başkalarının topraklarını ve tüm haklarını gasp etmişler.

Neymiş adigeler zengin tüccarlara kız vermiş, siz buna bakana kadar orya burya saldırıp sarayları cariye diyerek zorla kaçırdığınız kızlarınızla dolduran padişahlarınızı neden düşünmüyorsunuz.

Ordunuz olmamışta üklemiz olmamışta vs. bunlar Adıgelerin sorunları başka hiç bir halka zarar vermez başka hiç bir halkın topraklarını işgal etmez.

Kendinizi güçlü göstermeye çalışıyorsunuz evet güçlüsünüz ama haklı değilsiniz.
PauKaF
PauKaF
Site Admin
Site Admin

İleti Fatihcan » Per Kas 01, 2012 1:21 am

Sayın Decenque,
sanırım sizlerin özellikle Türklere karşı bir düşmanlığınız var. Ne hikmetse Osmanlıdan ayrılma sürecinde tüm unsurlar milliyetçiliklerini anti-Osmanlı ve anti-Türk söylemiyle yaptılar. Ama sizde gördüğüm şey düşmanlığın deli saçmalıkları üretecek düzeylere varmış olması. Sormak istiyorum: bu düşmanlığın nedeni Kafkasya denilen bölgenin yaklaşık 2000 yıldır Türk devletlerinin (Hunlar-Hazarlar-Altın Orda-Kırım Hanlığı) ana "hinterland"ı olmasından kaynaklanıyor olmasın? Birde kabileler denizi olan bir coğrafya, yani Kafkasya ne zaman sizin tapulu malınız oldu? Tabi tabi siz Adem (a.s.) dünyaya gönderilmeden öncede Kafkasya'da "Kas" kavmi olarak vardınız!
Bütün milliyetçilikler hayali inşalardır. Sizde aynı süreci yaşıyorsunuz ve yaşayacaksınız? Yalnız tavsiyem şu kimliğini inşa edeceksen ötekisini Ruslardan seç daha tutarlı davranmış olursun.

Bu arada bu ülkede Anadolu insanından daha fazla Türkçülüğü sizler yaptınız. Şiirinde oğlu Yağmur'a Türklerin düşmanları arasında Çerkesleride sayan ve Türklerden fazla Turancılık yapan Nihal Atsız'ın kim olduğunu lütfen araştırın.
Fatihcan
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti şıblenur » Cmt Kas 03, 2012 1:12 am

Sayın Fatihcan...

Benim bütün cevaplarım (Yorumlarım) aslında Börübiy'e idi.Onun yorumları kaldırılmı veya kendisi sildi,herneyse beni anlamanız için onun yorumlarını/yazılarını okuyabilseydiniz keşke.Ben bu dünyadan tarihe imza atmış bir çok savaşçı veya devlet kurmuş kavimleri inkar etmiyorum.Fakat tarihteki bir çok savaşçı kavimlerinde tarihten silinmiş olması,savaşçılığın tarih içersinde ilalebet kalıcılığına teminat olmadığı aşikar değilmi.Avrupayı tirtir titreten Atilanın devleti en fazla 60-70 yıl hüküm sürmüştür,şimdi nerede.Veya Altı-Orda devleti,Noğay hanlığı (Ki Bu İkisi Moğol,Cengiz Han Devleti Ardılıdır),Kıpçak devleti yada Hazar devleti nerede.Şunu demek istiyorum Bir zamanların çok Savaşçı Kavimleri bu gün bu maharetlerini yitirmişlerdir,olabilir de...Niçin gerçeği söylemek bizleri korkutuyor ki..5-6 Milyonluk ve petrol zengini,koz siyaseti elindeki Azeri Türklerinin Karabağı Bir Ayı bırakın bir hafta on gün içinde elden çıkarmaları sizi düşündürmüyormu?Ölümüne savaşlara,savaşçılıklara ne oldu Allahaşkına.Ermenistan Güney Kafkasyanın en fakir ülkesi ve nüfusu 1 Buçuk milyon..Göğüs göğüse o efsanevi savaşlar tarihemi gömüldü.Aynı oran ve devasa askeri ve parasal zenginlikteki yine 2 Milyonluk Çeçenistanın cesaretini nereye koyucaz...30 Milyona yakın Uygur Türklerinin Çin Zulmü karşısında Savaşçılıklarını göstermemesine ne diyeceğiz...Yani kılıç kalkan savaşları bitti,o çağların kahramanlıkları bu çağda sökmüyor.Teknolojik üstünlüğü olan Milletler kazanıyor ve bu üstünlüğü elinde bulanlar diğerleri ne kadar savaşçı olurlarsa olsunlar kaybediyor...Bütün cevaplarım Börübiy'in sataşmalarınaydı veremedi cevap...Kafkasya Kafkasyalılarındır (Adiğelerin,Osetlerin,Çeçenlerin,Karaçay,Balkarların v.s.) ben buna inanıyorum bütün tartışmalarım dediğim gibi Börübiy'in konuşmalarına orantılıydı...

Nihal Atsız konusuna gelince haklısınız....Turancılık bir ideolojiydi içlerinde Türk kökenli olmayan Çerkesler gibi,Arnavutlar,Lazlar,Pomaklar v.s de vardı.(Ben değilim mesela :) ) Enver Paşa Arnavuttur,Talat paşa Pomak v.s..Nihal Atsız konusunda hayat beni iki tesadüfle karşılaştırdı.Biri Memleketlisi Rahmetli Derviş Dayı,Kadıköy Modadanda Komşusuymuş benim Çerkes olduğumu bilmediği halde,toplu bulunduğumuz diğer muhataplarıyla konu hakkında Atsız Hakkında konuşurken onun 1864 Çerkes Sürgününde, Karadeniz sahillerine İnen Çerkes Muhacirlerden kalan 5-10 bin Yetim,Öksüz çocukların bölge halkı tarafından sahiplenerek,evlatlık/besleme alınan bir çocuğun 3'üncü Kuşak torunu olduğunu söylemesi karşısıda şok olup ağzım açık kalmıştı...Hikaye uzun ve enteresan çok satır alır...Diğer bir tesadüfte Trabzonlu Rumca Konuşan bir yaşlının ondan bahsederken dedelerininde Rumca konuştuğunu,sülalesini tanıdığını fakat bizler büyük ihtimalle Rumca Konuşan Müslüman ahali içinde bu dile alışkanlaştık dediğini bilirim v.s...

Bir ara bu konuda geniş sohbet ederiz İnşAllah..Yoksa benim Irkcılık anlamında Çerkeslik yapmam söz konusu değil,yaşadığım Anadoluyuda çok seviyorum,Ülkem Türkiyeyide,Türkleride,Anadoluda yaşayan her kavmide..Hiç bir kavimlede sorunum yok.

deçenqua
şıblenur
Çaylak Üye
Çaylak Üye

Önceki

MAKALELER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir