[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 YÖRÜKSÜN DEDİLER

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

YÖRÜKSÜN DEDİLER

YÖRÜKSÜN DEDİLER

İleti RhoinLothbrok » Cmt Kas 02, 2013 9:09 pm

Nerden Başlıyayım Bilemiyorum Aslında
Bana Hep Yörüksün Dediler.Bende Yörük Olduğumu Kabullenip Öyle Büyüdüm.Sonuçta İnsan Belli Bir Yaşa Kadar Ne Olduğunu , Nerden Geldiğini Merak Etmiyor.Anneannem Çerkes Olduğu İçin 8 Kuşak Önce Dedelerini Bİle Biliyordu.Zaten Çerkeslere Olan Sevgimde Ordan Geliyor ( Beni o Büyüttü ) . Anne Tarafını Öğrendikten Sonra Sıra Baba Tarafına Geldi.Babaannemde Çerkeslik Olduğunu Biliyordum Zaten Ama Soy Erkekten Geldiği İçin Babamın Baba Tarafı Önemli Bir Yer Tutuyordu.Dedemin Babası Onlar Evlenmeden Öldüğü İçin Bilgi Sahibi Değildi.Ondan Büyük Halalara Gittim.İlk Soru İlk Şaşkınlığımı Yaşadım Resmen ; " Hala Biz Nerenin Yörükleriyiz Nerden Geldik ? " Halamın Cevabıda Şu Oldu " Bizim Annemiz Yörük ve Yaşadığımız Köyde Anne Tarafımız Kalabalık Olduğu İçin Bize Yörük Diyolar Halbuki Dedemiz ( Dedemin Dedesi ) Çerkesti Ve Çerkesçe Konuşurlardı Biz Az Çok Anlardık" Bu Cevabı Beklemiyordum Açıkcası Çünkü Bu Güne Kadar Yörük Olduğumu Sanarak Türk Milliyetçiliği Yaptım Ve Şimdi Çerkes Olduğumu Öğrendim.Artık Ne Olduğumun Bilincindeyim ...
RhoinLothbrok
Çaylak Üye
Çaylak Üye

KISA VE ÖZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir