[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 THAMADE'NİN CEVABI

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

THAMADE'NİN CEVABI

THAMADE'NİN CEVABI

İleti Kafkasya » Cmt Şub 14, 2009 10:24 pm

Kafkasya’ya ayak basan ilk gezginler, bir thamade (yaşca büyük ve bilge kişi) ile karşılaşmışlar ve sormuşlar; “Sen de kimsin, nereden çıktın ?”.

Thamade yanıtlamış : “Koca dünya pelte halindeyken, yeryüzü henüz kabuk bağlamışken, gökleri ağlarla gerip yükseltirlerken, toprak lavla dövülüp sertleştirilirken, ulu dağımız küçücük bir tümsek gibiyken, koca İdil'i küçükler adımlayıp geçerlerken, İŞTE O ZAMAN BEN AKSAKALLIYDIM
Candan önce Onur gelir
cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
Kafkasya
Yönetici
Yönetici

Re: THAMADE'NİN CEVABI

İleti shapsugh_mustafa » Cmt Şub 14, 2009 10:36 pm

Wink olay budur yerinde verilmiş bir cvp
shapsugh_mustafa
Usta Üye
Usta Üye

İleti Maqey » Pts Ağu 03, 2009 7:18 pm

Çok doğru.. Wink
Kanlı Gözyaşlarıma Şahid ol Karadeniz !
Nalçik Maykop neye yarar Bizsiz!
Kalsakta atsız, silahsız, nefersiz, sen biliyorsun Ya Rabb,

KAFKASYA SAHİBİ BİZLERİZ !!!
Resim
Maqey
Maqey
Uzman Üye
Uzman Üye

İleti axakuyt aştıbj » Çar Kas 04, 2009 4:00 pm

kısa kesmiş Allahtan..ben sayfalarca sürer sandım cevabı Laughing Laughing Laughing
SOYLU SEVDAM....
CAPA CAпсуоуп
cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
axakuyt aştıbj
axakuyt aştıbj
Onursal Üye
Onursal Üye

İleti adige_abrek » Per Kas 05, 2009 5:58 pm

Mithatgaze yazdı:Anlamadığın için kasman gerekiyor,çünkü anlamadın,bu bir efsane dir,ve efsane alınıp aslı astarı olmayan bir hikayeyey dönüştürülmüş bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlayan...

sayın mithatgaze her yazınızda milliyetçilik kokan ve kafkasyalıları aşağılama gibi bir durum seziyorum.
etnik kökeniniz ne bilmiyorum,tarihçi değilim ilgi alanım da değil ama şu bir gerçek
Çerkesler en uygur toplumdur.En medeni toplumdur.Eğer Çerkesleri araştırıyorsanız bunu görebilirsiniz.İlk beyaz ırktır.Caucassian-beyaz terimi buradan çıkar.
Göçebe olan bir toplumun güya herkese medeniyete öğrettiği (yerleşik bir medeniyete medeniyet öğretmişler:D)bir anlayış tarzını umarım benimsemiyorsunuzdur.
Sonuç ne olursa olsun Kafkas tarihi Yunan-Grek tarihi kadar eskidir.Bunları araştırabilirsiniz.
Gerek mitolojiden,gerek tarihi kaynaklardan.
Hiç bir kültürde bizdeki kadar kadına değer verilmez.Herşeyin bir kuralı vardır.Yaşam tarzı en iyi en uygun olana xabze deriz.Atalarımız bunu bize miras bırakmıştır.
Cümlelerim düzgün olmayabilir,affedin
Saygılarımla
En büyük sorun Türkleştirilen,Türkleştirilmeye çalışılan Çerkesler
Asimilasyona hayır!
adige_abrek
Acemi Üye
Acemi Üye

İleti Kafkasya » Cum Kas 06, 2009 1:31 pm

Mithatgaze yazdı:Site müdavimlerine selamlar
yazılan hikayeyi okudum ,ve çok üzüldüm,çünkü yazılan sözler çok eski ve değerli bir efsanenin sözleridir,ama burada alelade bir cevaba dönüşmüş

Sayın Mithatgaze

konu başlığının KISA VE ÖZ olduğunu dikkate almanızı rica ediyorum
Candan önce Onur gelir
Kafkasya
Yönetici
Yönetici

KISA VE ÖZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir