[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 KALBİMİ VATANIMA GÖMÜN

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

KALBİMİ VATANIMA GÖMÜN

KALBİMİ VATANIMA GÖMÜN

İleti tuğrul » Per May 14, 2009 5:13 pm

Kalbimi vatanıma gömün bir isyanın ızdırabın dışavurumudur.İçinde isyanı,acıyı ,haykırışı,özlemi besliyen bir çığlıktır.

Hani her insanın felaket anında gayrihtiyari sesiyle isyan ettiği son noktadır. Bu çığlığın gercek sahibi halkı Amerikalılar tarafından yok edilen bir apaçidir. Benim içinde ruslar tarafından aynı sona doğru sürüklenen ,benzer acıları yasamış bir milletin cığlığını ,isyanını ifade ediyor.

Umudum odur ki bizler de onlar ile aynı sonu bulmadan dirilişi ,uyanışı yakalayıp halkımızın özdeğerlerine sıkı sıkı sarılmasıdır..Ancak acılarımızın ve yasadıklarımızın kızılderililerle benzer kaderi paylasması acı ve kaçınılmaz bir gercektir. Benim ve benim gibi birçok insanın çığılığının gençlerimizin yüreklerinde yankı bulması ümidini taşıyorum.

İşte o zaman milletimiz adına yasadığımız yok olma sürecinin önüne geçilebilir.Bizler kültürümüzün farkılılığını ve güzelliğini farkedip içinde bulunduğumuz toplumada farkılılığımızı hisettirdiğimiz ölçüde var olacağız.

Miletimin insanının öncelikle manevi anlamda beslenmesi gerek ancak o zaman manevi dinamiklerini hayata geçirebilir.Diriliş ancak manevi dirilişle ve kültürel ,tarihi anlamda bilinçlenmeyle mümkün görünmektedir.
Aslını inkar eden bizden değildir fehvasınca aslına sahip çıkan şuurlu bir nesil gelecek adına milletimiz adına umut olabilir.

Tabiki bu umudu tüm farklılıklarımıza rağmen kollektif şuurla hayata gecirebilirsek basarı o zaman gelebilir.Hepimiz su gercegi kabul etmeliyiz ki ulusal dirilis siyasi politik ideolojik düşünce görüs ayrılıklarıyla gölgelenmeyecek kadar ulvi bir gayedir.Gelecek adına yapılacak ,yapılması gereken her türlü gayret siyasi ideolojik ayrışmalardan kurtarilip tarihi kültürel miraslarimiz baz alinrak harekete icraata dökülebilmeli hayata gecirilebilmelidir.

Hala toplumumuzda birçok insanın yabanci milletlerle evliliğin doğruluğunu tartıstığı,kültürel kimliği koruma ve yasatma gayesiyle acılan derneklerimizin işlevini yerine getirmediği zamanlardayız.
Gençlerimizin birçoğunun dilini bilmediği ,bilmemenin ızdırabını hisetmediği eksikliğini duymadığı acınası hallerdeyiz.

İçinde bulundugumuz şu an felaketi görüp hissedip çığlık atma zamanıdır.Ya özümüze kültürümüze , dilimize, inancımıza sahip çıkacağız ,yada yok olup gideceğiz.

İşte bu yüzden benim kalbimi vatanıma gömün , atalarıma hayat hakkı tanınmadığı sürüldüğü topraklarda yüreğim hayat bulsun.
BEN HAYATI CEVRİM DIŞI YAŞARKEN HAYAT BENİ ENGELESE KAÇ YAZAR
21 Mayıs 1864 sürgün sürgünü soykırım hakkında 144 yıl 145. 2007 2008 2009 çerkez adige çerkes adige cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih circassian community kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil com net org tr adigey abhazya oset çeçen siteleri indir dinle tarih türk link sohbet chat izle
tuğrul
tuğrul
Emektar Üye
Emektar Üye

Re: KALBİMİ VATANIMA GÖMÜN

İleti hira76 » Cmt Ağu 29, 2009 1:17 pm

bizi de sizin kalbinizle yan yana gömsünler fikirlerimizi de anıt taşı gibi başımıza diksinler.
hira76
Çaylak Üye
Çaylak Üye

KISA VE ÖZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir