[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 GÜZEL BİR YORUM

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

GÜZEL BİR YORUM

GÜZEL BİR YORUM

İleti PauKaF » Çar Arl 05, 2007 2:00 pm

Anadoluluyum diyebilirsiniz, hatta Türkiyeliyim de diyebilirsiniz ama ne anlamda olursa olsun Türk'üm diyemezsiniz. Derseniz Çerkes değil, Türksünüzdür. Şeşen'in en iyisini oynasanız da, bülbül gibi Çerkesce konuşsanız da, kızınızı atla gelmeyene vermeseniz de ve hatta Türkiye’de Cumhurbaşkanı olabilseniz de Türksünüz.

Kötü bir şey mi? Asimile olmak anlamında evet ama Türk olmak anlamında değil. Türk halkı da kardeşimizdir, komşumuz veya dostumuzdur…

Ama biz Çerkes'iz. Sürgün-azınlık bir halkız. Kendi dilimiz, kültürümüz ve anavatanımız var.

HATKO SCHAMİS
PauKaF
PauKaF
Site Admin
Site Admin

Re: GÜZEL BİR YORUM

İleti Abazg » Çar Arl 05, 2007 9:07 pm

Kardesim bunu bizimle paylasman iyi oldu,
Üst Kimligimizin Çerkes olmasi gerektigini düsünüyorum.
Candan önce onur gelir.

Çıkarılan kama geri yerine konmaz.

Kamanı -ard arda- iki kez çekme, sözünü de iki kez söyleme.

Abhaz Atasözleri
Abazg
Abazg
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti HatkoTaha » Çar Arl 05, 2007 11:14 pm

sn kardeşim sakın anlış anlama ama üst kimliğinin ne olmasını istiosan o ülkenin kimliğini taşıman gerekir... Çoğumuz çerkes milliyetçisiyiz ama bunu yaparkende lütfen yaşadığımız ülkenin şuanki durumu gözönüne alalım ve biz bu ülkenin zarar görmesini en son isteyecek insanlar olarak bu kouda biras dikkat etmemiz gerktiğini düşünüorum....
Resim
HatkoTaha
HatkoTaha
Azimli Üye
Azimli Üye

İleti xcerkezx » Per Arl 06, 2007 11:51 am

çerkesim demekle çerkes olunmuyor bence yada türküm demekle de türk olunmuyor.. önemli olan ülken için neler hissteğindir.. tarihini ne kadar bildiğindir... vatanın uğruna neler feda edebileceğindir ... lafla peynir gemisi yürümez ... ama çerkes olmasaydım ( ki ALLAH a şkr çerkesim ) türk olmayı seçmek isterdim... tabı seçim hakkım varsa Wink
Resim

http://www.muslumancerkes.com
cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
xcerkezx
Uzman Üye
Uzman Üye

İleti AsLanMashadoW » Per Arl 06, 2007 12:10 pm

seçim hakkı senin Smile ama dediğin gibi peynir ekmek muhabbeti olmaz. Bişeyleri bilmek, ve yapmak için bir şeyler feda etmek gerekli hakkaten seninde dediğin gibi..

mesela neler feda edebiliriz xcerkezx söyle bakalım?

ben olsam ilk olarak kendimden başlardım ( kendi adıma konuşuyorum ) tam teşekküllü öğrenirdim herşeyi.. bilmediğim eksik kaldığım yerleri tamamlamaya çalışırdım ve sonrada ne eksik bizlerde onları bulup açıkları kapatmaya çalışırdım zaten herkesinde niyeti bu değilmi...
Kafkas Kafkasya Adıge Abhaz

cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
AsLanMashadoW
Yönetici
Yönetici

İleti xcerkezx » Per Arl 06, 2007 12:16 pm

AsLanMashadoW yazdı:seçim hakkı senin Smile ama dediğin gibi peynir ekmek muhabbeti olmaz. Bişeyleri bilmek, ve yapmak için bir şeyler feda etmek gerekli hakkaten seninde dediğin gibi..

mesela neler feda edebiliriz xcerkezx söyle bakalım?

ben olsam ilk olarak kendimden başlardım ( kendi adıma konuşuyorum ) tam teşekküllü öğrenirdim herşeyi.. bilmediğim eksik kaldığım yerleri tamamlamaya çalışırdım ve sonrada ne eksik bizlerde onları bulup açıkları kapatmaya çalışırdım zaten herkesinde niyeti bu değilmi...

seçim hakkı benim değil sinan çingenede olabilirdik dimi şükür etmem gerek.. Wink ( bende kendim adına konuşuyorum )...

haklısın bunu yapmak için en başta zamanını vermeli insan.. vatanına geri dönmek için ailesini ve şimdiye kadr bu ülkede kurduğu bütün düzeni feda etmelı... oraya gidince herşeyi sıfırdan yapmaya başlamk için maddi manevi bütün birikimini feda etmeli... bunları yapmak hiçte kolay olmadığından belkı gençliğini,kurduğu hayellerini ve geleceğini feda etmeli.. Arrow
Resim

http://www.muslumancerkes.com
xcerkezx
Uzman Üye
Uzman Üye

İleti AsLanMashadoW » Per Arl 06, 2007 12:29 pm

dediklerin çok güzel şeyler hakkaten ama öncedende yaptık bu muhabbetleri oraya gitmeyi çok istiyoruz tamam ancak onlar bakalım ne diyecekler.. adamlar daha kim olduklarını bilmiyorlar.. ne olduklarını unutmuş durumdalar...

ilyasmı atmıştı kim biri atmıştı işte soruyorlardı 21 mayıs 1864 ne diye adamlar daha bunları bilmiyorlar böyle bir ortam içinde tüm bunları feda etmek çok güzel bir şey ama gidincede orada bu insanlar gibi olacaksak ben yokum yaw..

o zaman burdaki durumdan daha kötü bir durumda oluruz kardeş.. çünkü bir rus köpeğine itaat etmektense burada yaşarım dediklerimi burda yaparım... hiç olmazsa burada neyin ne olduğunu biliyoruz ... ve azda olsa yaşatıyoruz...
Kafkas Kafkasya Adıge Abhaz

AsLanMashadoW
Yönetici
Yönetici

İleti adg » Sal Arl 09, 2008 6:34 pm

Bence önce MÜSLÜMAN sonra İNSAN vede ÇERKES sırasına uymalıdır.
adg
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti decenqua » Pts Ağu 10, 2009 9:29 pm

Arkadaşlar buraya Sarızeybek arkadaşımız yorum yazmıştı bende yorum yazmıştım daha sonra çektim.Yanılıyormuyum,sarızeybek kardeşimiz birden yok oldu yoksa bana bir şeylermi oluyor falan.Herneyse kendisine selem ve saygılar.......
Çerkes İsimleri Çerkes Kimdir

Çerkez Müzikleri - Kafkasya - Çerkez - Google - Çerkez İsimleri - Adige - Abhazya - Kafkas - Çerkes Sitesi - Circassain - Cerkes.Net - Çerkez Tavuğu - Adigece Sözlük - Sohbet
decenqua
Emektar Üye
Emektar Üye

İleti adiGErkan » Sal Haz 15, 2010 2:16 am

müslümanlık bir üst kimlik değildir çünkü etnik bişey değildir kan yoluyla diğer nesile taşınmaz.

insanlıkta bi üst kimlik değildir çünkü zaten bütün dünyadaki iki ayaklı konuşabilen varlığa insan deniyor.Ayrıca adigelik zaten insanlıktır.

Türklükte bir üst kimlik olamaz çünkü o zaman almanayadaki çerkeslere alman amerikadakilere amerikan rusyadakilerede rus dememiz lazım.Biz başkalarını yeterince düşündük zaten bırakında biraz onlar bizi düşünsün isterseniz

bizim üst kimliğimiz zaten en mantıklı olanıdırki çerkesdir.daha sonra alt kimliklerden adige,abhaz gelir.
'' ХЭХЭСЫМ И ХЭКУР И АНЭДЭЛЪХЪУБЗЭ ''
THAWŞEÇALE
adiGErkan
Azimli Üye
Azimli Üye

Sonraki

KISA VE ÖZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir