KAYSERİ'DEN NALÇİK'E DEV YATIRIM
ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

KAYSERİ'DEN NALÇİK'E DEV YATIRIM

KAYSERİ'DEN NALÇİK'E DEV YATIRIM

İleti PauKaF » Pzr Kas 08, 2009 9:36 pm

KAYSERİ'DEN NALÇİK'E DEV YATIRIM

Regnum ajansının bildirdiğine göre, Türkiye’nin Kayseri ilinden Nalçik şehrine gelen Çetin Şen’in ofis mobilya konusunda uzman “Ceha” şirketi Kabardey- Balkar Cumhuriyeti’nde Aralık ayında ofis mobilyası fabrikası kuracak.

Resim

Regnum ajansının bildirdiğine göre, Türkiye’nin Kayseri ilinden Nalçik şehrine gelen Çerkes asıllı Çetin Şen’in Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı ve ofis mobilya konusunda uzman “Ceha” şirketi Kabardey- Balkar Cumhuriyeti’nde Aralık ayında ofis mobilyası fabrikasını açaçak.
“Ceha”, ofis mobilya fabrikasını, yerel bir firma olan “Yug-Metal” şirketi ile ortak olarak Kabardey-Balkar cumhuriyetinin Nalçik şehrinde kuracak.
“Ceha” ile “Yug –Metal” firmalarının ortak kuracakları ofis mobilya fabrikasına 400 milyon rublelik yatırım yapılacağı belirtildi.
Söz konusu fabrikada 600 işçinin istihdam edileceği, şimdiye dek 8 işçinin eğitim için Türkiye’ye gönderildiği, Kasım ayı içerisinde de 22 işçinin daha bu kapsamda Türkiye’ye gönderileceği belirtildi.
“Ceha” şirketi ürettiği malları Avrupa ve Rusya pazarlarına gönderiyor. Ceha’nın Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’ndeki bu yatırımla beraber Rusya Federasyonu pazarında ağırlığını artıracağı ifade ediliyor.

www.kafkasevi.com
PauKaF
PauKaF
Site Admin
Site Admin
 
İleti: 20494
Kayıt: Sal May 08, 2007 4:27 am
Konum: MUDAREY-Гъубжь

Re: KAYSERİ'DEN NALÇİK'E DEV YATIRIM

İleti PauKaF » Pzr Kas 08, 2009 9:36 pm

Geçtiğimiz yıl Kafkas Diasporası 2008'in Yılın İş Adamı ödülünü alan Sayın Çetin Şen ve kardeşi Turhan Şen'in sahip olduğu Ceha Büro Mobilyalarının gerçekleştirdiği yatırım, sıfırdan bir yatırım olup, tüm fabrika binası ve makinalar sıfırdan kurulmuştur. 160.000 metre kare alan üzerinde 16.000 metrekare kapalı alanda ilk üretimine başlayacak olan fabrikada makina montajları bitti. Önümüzdeki yıllarda üretimin 160.000 m2 alanda yapılması planlanmaktadır. Deneme üretimlerine başlanan fabrika Kafkasya ve Rusya Federasyonuna hitap edecek. Almanya, Fransa, ABD ve Japonya olmak üzere tüm dünyaya ihracat gerçekleştirmekte olan Ceha Büro Mobilya, yeni işletmesini Ceha Kabardino Balkaria Rusya ismiyle devreye alıyor. Aralık ayında fabrikanın tam kapasite çalışmaya hazır hale gelmesi bekleniyor

Resim

http://www.uzunyayla.com/new/haber_deta ... berID=2906
PauKaF
PauKaF
Site Admin
Site Admin
 
İleti: 20494
Kayıt: Sal May 08, 2007 4:27 am
Konum: MUDAREY-Гъубжь


GENEL-DİĞER BÖLGELER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir