Home Genel Düğün Dernek izlenir

0 2237
Share

Düğün Dernek filmi 6 Aralık’ta vizyona girdi. Bu filmi izlemeyi pek düşünmüyordum. Fragmanını pek beğenmediğimden içi boş sadece para kazanmaya yönelik bir kış filmi olarak görüyordum.

Vizyona girdiği günden sonra internette yapılan yorumları okudum ve bir çok insanın çok beğendiğini fark ettim. Bunun üzerine Düğün Dernek izlenir dedim ve dün sinemaya gittim. Her ne kadar izlemeye karar versem de beklentim hala düşüktü.

Film başladı ve daha ilk dakikalarından kalitesini belli etti. Gerçekten de insanların yorumladıkları kadar varmış. Güldürerek başlayan film aynı tempoda bir an bile sıkmadan finale geldi. Hal böyle olunca film vizyona girmeden önceki düşüncelerimden dolayı pişman oldum.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in performansları izlemeye değerdi. Çalgı Çengi filmi ve İşler Güçler dizisinde kullanılan tarzda espirilerin ağırlıkta olduğu Düğün Dernek film finalinden anlaşıldığı üzere yeni bir serinin başlangıcı olacak. Filmin devamı bir sünnet düğünü olarak önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkabilir.

Film elbette eleştirilecek yönlere de sahipti. Örneğin suyun üzerinden uçan veya ağaca tırmanan adamların hareketleri gerçek dışı olduğundan o sahneler hiç hoşuma gitmedi. Bir kaç saniyelik bu sahnelerinde filmde olmamasını temenni ederdim. Bunun dışında küfür sahneleri bana göre dozunda idi ancak aile ile gidilen bir sinemada “acaba” dedirtebilir. Filmde 7 yaş sınırı bulunuyor.

Özetle Düğün Dernek izlenilesi bir filmdir. Siz de en yakın zamanda sinemada bu filmi izleyerek bu güzel insanlara destek olun ki bu güzelliği sürdürebilsinler. Kaliteli komedi filmi yapmak gerçekten oldukça zor. Hele Türkiye’de bel altı olmadan güldürmek ciddi emek istiyor.

Yorumlar

Yorum

Yorum yok

Yorum yap