Home Genel Akıl yaşı testi yapın

0 3112
Share

Bir atasözü der ki “akıl yaşta değil baştadır”. İşte bu atasözünden hareketle gerçekten akıl yaşta değil başta mı tespit etmeye kadar verdik. Bu amaçla mental yaş sorgulaması yapan siteleri ziyaret ettik. Akıl yaşınızı hesaplayan bu sitelerde size 20 adet soru soruluyor ve sorulara verdiğiniz cevaplarla akıl yaşınızın kaç olduğunu hesaplayabiliyorsunuz.

Kısacası 50 yaşında birisi 25 yaşında biri gibi davranıyor olabilir ya da tam tersi. Belki siz 20 yaşındasınız ama beyniniz 35 yaşında gibi hareket ediyor. Akıl yaşı testi ile bunu anlayabilirsiniz.

Bu testte hazırlanan sorular psikolojik analizler sonucunda ortaya çıktığı için doğru olma olasılığı oldukça yüksek. Tabi siz de sorulara doğru cevap verirseniz…

Bazen yaşıtlarımızla iyi anlaşamadığımızı düşünürüz. Bazı insanların arkadaşları ya kendinden büyük ya da kendinden küçüktür. Bunun nedeni akıl yaşının yani beynin çalışma şeklinin o insanların çalışma şekline yakın olmasından kaynaklanır.

Burada doğru anlamamız gereken bir konu var; mental yaşınızın normal yaşınızdan küçük çıkması sizin daha az akıllı olduğunuz anlamına gelmez. Akıl yaşı testinde çıkan sonuç sizin o yaştaki gibi davrandığınızı ifade eder. Zeka ile doğrudan ilişkili değildir.

İngilizce olarak sunulan bu testlerin yakın zamanda Türkçe akıl yaşı testleri olarak da yayınlanacağını umuyoruz. Böylece herkes kendi gerçek yaşını öğrenmiş olacaktır. Doğru olup olmaması ya da yararları tartışılabilir belki ama işe çok fazla ciddi de bakmamak gerekir. Belki de sadece eğlenmek için böyle bir test yapmak en doğrusudur.

Yorumlar

Yorum

Yorum yok

Yorum yap