[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2167: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4370: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4372: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4373: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4374: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3542)
 ÇERKESLER BİR TÜRK BOYU MUDUR?

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

ÇERKESLER BİR TÜRK BOYU MUDUR?

Re: ÇERKESLER BİR TÜRK BOYU MUDUR?

İleti axakuyt aştıbj » Per Eyl 27, 2012 9:25 am

saimsen55 yazdı:Eğer Çerkesler de Kürtler gibi kendilerini mantar gibi yerden bittiğini düşünüyorsa orası kişinin kendi vicanına kalmıştır herkesi zan altında bırakmak istemiyorum.

biz mantar gibi türemedik ama herkesin ..taaaaaaaa amerika keşkedildiğinde varlıklarını öğrendiğiniz okyanus ötesi insanların bile Türk olduğunu düşünerek ,acaba burda mantar gibi her kıtada üreyen siz mi oluyorsunuz..ne oldu Allah her kıtaya size özgü üretim mi yaptı..her kıtada bir tane Türk yaratayım bir Türk dünyaya bedel mi dedi ?
En son axakuyt aştıbj tarafından, Pts Kas 05, 2012 10:06 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
SOYLU SEVDAM....
CAPA CAпсуоуп
cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
axakuyt aştıbj
axakuyt aştıbj
Onursal Üye
Onursal Üye

İleti saimsen55 » Çar Ekm 17, 2012 11:24 pm

pff:(
En son saimsen55 tarafından, Çar Ekm 17, 2012 11:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
saimsen55
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti saimsen55 » Çar Ekm 17, 2012 11:39 pm

Arkadaşım varsa bi itirazın bilimsel kanıtlar öne sürersin. Evet kızılderililer türk dür bunu ben değil yabancı araştırmacılar söylüyor. Hakaret etme gereği niye duyuyorsun anlayamadım. Ayrıca yazımı nasıl okudun bilmiyorum ama ben çerkezlerin tamamı türk'dür demedim etkileşim olmuştur dedim. Nasıl türkler ile moğollar etkileşim içine girmiş ise Kimmerler-iskitler ve Hunlar zamanında da kafkasyada bulunan ırklar etkileşim içerisine girmiştir. örnek verecek olursak bugun Türk halkı tamamen melez bir ırktır.Türklerin diğer miletlerden üstünlüğü yoktur. Hiç bir ırk diğerinden üstün değildir.Ama bazı arkadaşlar inatla ısrar ediyor Türkleri aşağılayıcı tavırlar sergiliyor. O zaman hodri meydan neymiş üstünlükleriniz bir görelim.Kaç devlet kurdunuz.Dünyada kaç kişi Çerkes dili konuşuyor.Yoksa yazıyı sümerliler değilde çerkezlermi buldu.Nedir bu saldırgan tutumunuz.Safkan Çerkes olan Çerkes ırkını üstün gören alsın tasını tarağını gitsin kafkasya sevmiyorsan da saygı göstereceksin bu ülkede yaşama hakkını japonlara mı Hintlilere mi Aborjinlere mi borçlusun...
saimsen55
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti axakuyt aştıbj » Per Ekm 18, 2012 6:58 am

Hakeret edici kelimeler kullanırlarsa karşılık bulurlar..MANTAR gibi türeme ifadesi gibi..

Evet doğru Türk ırkı melezdir..Çok devlet kurmuş olabilirsiniz..emperyalist olabilirsinzi..)))bunu övünç kayanğı gösterebilirsiniz..tebrik ederimmm..))
Farklı etnik kökendekileri faşitce sindirmeye çalışan zorla Türkçe konuşturan bir ülkede başka dillerin ne kadar yaşayacağını anlat bana..örneğin anayasanı anlat..herkesin Türk olduğunu mecburen kabul etmek zorunda olduğunu anlat..

Türklerin melez olduğunu söylüyorsun..)))epey melezmişsiniz ..))

2.Padişah Orhan gazi’nin 4 eşinden 3 tanesi yabancı idi.Hatta bunlardan biri müslümanlığa geçmemiştir.
> 3. padişah Hüdavendigar Murat Bizans tekfurunun kızı Horofira dan dünyaya gelmiştir.Horofira’nın babasını Osman gazi öldürmüştür.Horofira bu ölümden kaynaklanan acıyı unutmuşmudur? Dersiniz.Orhan gazinin diğer eşlerinden Theodora dinini değiştirmemiş,hiristiyan kalmıştır.
> Murat hüdavendigarın 5 eşinden 3’ü yabancıdır.Bulgar Marya,Bulgar tamara ve bir bulgar beyinin kızı....
> Yıldırım Bayezid’in hanımlarından üç’üde yabancıdır.Sırp,Marya,Sırp Despina,Bulgar olga....
> 2.Murat’ın eşlerinden üç’üde yabancıdır.Sırp bronkoviç’in kızı fatih’in annesi despina,,fransız Bazory ve italyan Stella....
> Fatih’in sayıları 12 olduğu söylenen eşlerinden yabancı olanların adlarıum zağonos paşanın kızı hatice sultan,Bizans asıllı Gülşah hatun,Fransız akide hatun,Moralı Helen,Bizanslı iren,Maria,tamara,Rum Anna,fransız yada venedikli Çiçek hatun......
> Yavuz selim’in iki eşide yabancıdır.Polonya yanudisi Helga ve sırp Aleksandra....
> Kanuni Süleyman’In eşlerinden üçüde yabancıdır.Rus roksalan(Hürrem sultan)Polonyalı anna,pargalı rozalina.....
> 5 eşi 130 civarında cariyesi olan ve 112 çocuğu olan 3. Murat’ın yabancı eşlerienedikli bafo,Macar Ninuşka,Rus olga,Polonyalı Mona......
> 3.Mehmet’in eşleriunan helen,İspanyol Sinderella violetta,abaza kızı Valide sultan....
> 1.Ahmet’in 3 eşinden ikisi yabancıırp evdoksia,Rum anastasia.....
> Deli İbrahim’in yabancı eşlerius nadya,Sırp Katrin,polonyalı Eva......
> 4.Mehmet’in eşlerium evemia,Korsikalı Bella,Romanyalı Cesika,Ermeni,flora,Rum helen.........
> 2.Ahmet’in eşleri: Rum Yeremia,Moralı Diyana.......
> 2.Mustafa’nın eşlerius vera,sırp Mari,Rum aleksandra...
> 3.Ahmet’in eşleriargeret,İsabel,Luiz,Janet,İda,Şarlot,Suzan ,elizabet.....
> 1.Mahmut’un eşleri:Fransız julien,sicilyalı lili,macar Maggi,Rus Olga,Romen rami,rum ve bulgar kızları......
> 3.Osman’ın yabancı eşleriicilyalı Olivya,Sırplı Olga.......
> 3.Mustafa’nın eşlerienevizli Agnes,Korsikalı Elsa,Köstenceli Emily,Gürcü Bijnav,Polonyalı Mona....
> 1.Abdülhamit’in 15 eşinden yabancı olanlar:Fransız Rivery,Bulgar Sonya,Macar Melina,Rus aleksiyevna,Rum meri,ukraynalı Rudi,Cenovalı Afro,Venedikli helen,sırp marya....
> 3.Selim’in 14 eşinden yabancı olanlarıatrica,Linda,berti,Alis,liza,Roza,anna,m agdelena....
> 4.Mustafa’nın yabancı eşleri:Flora,adela,sofi,glorya......2.Mahmut’un yabancı eşlerius yahudisi suzi,Roman Besime,Ermeni maryam,Mısırlı fatıma,tunuslu hoşyar,Acem kerime,hırvat margarita,rum nora,rus olga,Cenovalı Rozi, Yunan nina,Bulgar Ester,Gürcü flora,Arnavut sofi,Romen Magda,Yahudi suzan,sırp zona........
> 1.Abdülmecid’in yabancı eşleri:Fransız Vilma,Ermeni virjin,Rum karolin....
> Abdülaziz’in yabancı eşleriamelya,Asporçe,Anna,Adela,alis......
> 5.Murat’In yabancı 5.Murat’ın yabancı eşleriarmen, Marone, Clarissa, Sylevestre, lili, Shinedier, Hanna, Katyona.....
> 2.Abdülhamit’in yabancı eşleriucien, sylvia, iliana, helga, etiene, mariçe, zarah, sevilla,l ester, rosanna, ruth, meri, Elisa........

Ne o tipik MHP limsin yoksa..Ya sev Ya terket..işinize gelince savaşa yolla ..işine gelmeyince terket..sen defol git ..
SOYLU SEVDAM....
CAPA CAпсуоуп
cerkez çerkes kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz adiga abaza kuzey müzik music mp3 wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim ad köyleri düğün mahalli video kitap savaş haber güncel yeni dil sözlük çeviri kiril dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok bkd imam şeyh şamil adigey abhazya oset çeçen karaçay rusya siteleri indir dinle tarih türk makale link sohbet chat izle uzunyayla download kimdir nedir nasıl kabardey besleney şağsığ abzeh abzex hatukoy ubıh elbruz mit
axakuyt aştıbj
axakuyt aştıbj
Onursal Üye
Onursal Üye

İleti saimsen55 » Cum Ekm 19, 2012 6:37 pm

herhangi bir siyasi görüşe bağlı olmadığımı daha önce söylemiştim... Konu içerisinde bi faşist varsa zaten çok belli oluyor tarihi bir konuyu siyasi bakış açısıyla yorumluyorsun kardeşim ben buna karşı çıkıyorum. Mantar gibi yerden bitmek deyimini hakaret olarak anlamışsın halen çözemedim bunu nasıl becerdin ayrıca miliyetcilik ile ırkçılığı birbirine karıştırıyorsun. Dünya üzerinde hiç bir ırk saf kan değildir diyorum sen kalkmış evet türkler safkan değildir diyorsun amancın ne onu belirt öncelikle. İkinci olarak da beni MHP li olarak göstermişsin... Böyle olmadığını gene söylüyorum anlamamış olabilirsin büyük ihtimal. Nasıl sen kendi halkına miletine hakaret etmediğim halde beni suçluyorsan bende kendi ülkemde kendi halkıma hakaret ettirmem. Çok büyüksünüyorsun o zaman kalk git diyorum neden benim ülkemde benim insanımın kurduğu devlette yaşıyorsun burası Türkiye Cumhuriyeti bunu söylememden daha doğal ne olabilir Kullandığın kelimelerden öyle anlaşılıyor ki heralde dünyada çerkeslerden başka insan ırkı yok... Arkadaşım ben kendimi kendi miletimi övmüyorum onu sen uyduruyorsun. Ben diyorum ki sesin o kadar yüksek çıkıyo ki görende bir şey var sanacak neymiş bu çerkesler anlayamadık gösterin de şaşıralım bağımsız bir devletiniz bile yok burda kalkmış başka miletten insanları hor görüyorsunuz.Saçmalama da sınır tanımıyorsunuz...Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz
saimsen55
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti Samsunlu55 » Pzr Ekm 21, 2012 3:57 pm

Çerkesler ırk olarak Türk değildir. Ama ayrımız yok bizim. Benim anne tarafım Çerkes, anne tarafından akrabalarım çoğu Türk'ten daha fazla savunur Türkiye'yi.
Samsunlu55
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti şıblenur » Cum Kas 02, 2012 11:25 pm

Sayın Samsunlu55 yani Çerkeslerin çoğunun Türkiyeyi Savunmadığınımı ima etmek istiyorsunuz?Burayı pek anlamadım..
şıblenur
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti Samsunlu55 » Pzr Arl 02, 2012 3:05 pm

şıblenur yazdı:Sayın Samsunlu55 yani Çerkeslerin çoğunun Türkiyeyi Savunmadığınımı ima etmek istiyorsunuz?Burayı pek anlamadım..

Hayır, tam tersine Çerkeslerin bu vatanı çok sevdiğini ve savunduğunu söylüyorum.
Samsunlu55
Çaylak Üye
Çaylak Üye

İleti axakuyt aştıbj » Pts Mar 25, 2013 5:20 am

Cok mu aradın bu cevabı.acaba ne yazsamda onları sinir etsem dediniz...bizim guzelligimiz veya cirkinligimiz bizim kulturumuzun ölcusu degil..faşist bir sekilde kinlerinizi kusmak icin baska kelimeler arayın
SOYLU SEVDAM....
CAPA CAпсуоуп
axakuyt aştıbj
axakuyt aştıbj
Onursal Üye
Onursal Üye

İleti freekays » Per May 16, 2013 8:21 am

Türklerin en asil kardeşleri Adige yani Çerkes'ler tarih bunu açıkça gösteriyor.
freekays
freekays
Çaylak Üye
Çaylak Üye

ÖncekiSonraki

BİR SORU BİN CEVAP

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir